Címke: bank

Mikor lehetséges az egyoldalú szerződésmódosítás?

Szerződésmódosítás esetén általában mindenkinek az jut eszébe, hogy a szerződő felek közös megegyezéssel változtatnak a szerződésük tartalmán. Azonban többször lehet hallani egyoldalú szerződésmódosításról is. Például pénzintézetekkel kötött szerződések vagy telefonszolgáltatóval fennálló előfizetői szerződések esetén. Milyen esetekben lehetséges az egyoldalú szerződésmódosítás?

Olvasson tovább

Miként felel a tartozásért az adóstárs?

A nagyobb összegű hiteleknél gyakran tapasztalhatjuk, hogy az adós mellett egy vagy akár több adóstárs is szerepel a hitelszerződésben. Az adóstárs szerepe és kötelezettségei körül gyakran vannak félreértések. Mit érdemes tudni mielőtt valaki adóstársként részt vesz egy hitelszerződésben?

Olvasson tovább

Mire érdemes figyelni hitel felvételekor?

Az ingatlanpiac fellendülése, és a viszonylag magas ingatlanárak következtében sok vevő bankhitel igénybevételével kívánja fedezni az ingatlanvásárlást.  Emellett a karácsonyi időszakban is többen szánják rá magukat hitelfelvételre a jelentősebb értékű ajándékok megvásárlása érdekében. A hitel visszafizetése jelentős megterhelést is jelenthet a vásárlónak, ezért érdemes előtte alaposan tájékozódni. Mire érdemes figyelni hitel felvételekor?            

Olvasson tovább

Mire szolgál a garanciaszerződés?

A gazdasági életben gyakoriak a különböző biztosítéki jellegű kötelezettségvállalások, illetve szerződések. A biztosítéki jellegű szerződések egyik típusa a garanciaszerződés. Ez alapján a garanciavállaló meghatározott feltételek fennállása esetén fizetést köteles teljesíteni. Melyek a garanciaszerződés alapvető szabályai? Megtagadhatja-e a garantőr a kifizetést?

Olvasson tovább

Egymillió forintig terjedő ügyekben dönthet a Pénzügyi Békéltető Testület januártól

A fogyasztók és a pénzügyi intézmények közötti viták rendezésének egyik eszköze a Pénzügyi Békéltető Testület igénybe vétele. A testület döntéshozatalának szabályai 2017. januárjától megváltoztak. A módosítás lehetővé tette, hogy bizonyos ügyekben akkor is kötelező erejű döntést hozzanak a pénzügyi intézményekre, ha a pénzintézet előzetesen nem vetette alá magát a testület döntésének. Nézzük, milyen ügyekben hozhat kötelező döntést a békéltető testület 2017-től.

Olvasson tovább
Betöltés

Jogi Tájékoztató Hírlevél

Nem jogászoknak, hanem Önnek érthetően, olvasmányosan!

  • Tudja mit tehet és mit nem?
  • Tudja mikor mi változik?
  • Nem érti a jogszabályokat?

A Megoldás létezik!

Kérje ingyenes Jogi Tájékoztató Hírlevelünket!

Név:*
E-mail cím:*
Elolvastam és elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót

Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda

Jogi tanácsadás, jogi képviselet, ügyvédi iroda, ügyvéd