Címke: cégbíróság

Hogyan lehet kilépni a kft-ből és a bt-ből?

A korlátolt felelősségű társaság vagy a betéti társaság működése során eljöhet az idő, amikor a társaság tagja valamilyen okból ki szeretne lépni a cégből. A bt. és a kft. esetén különböző lehetőségek vannak arra, hogy a tag megszabaduljon a társasági részesedésétől. Nézzük, hogyan lehet kilépni a kft-ből és a bt-ből.

Olvasson tovább

5 dolog, amit érdemes tudni a betéti társaságról

A betéti társaság továbbra is a gazdasági társaságok egyik legnépszerűbb, gyakran alkalmazott formája. Az új Polgári Törvénykönyv sem hozott gyökeres változást a betéti társaságokra vonatkozó szabályokban. Mégis érdemes végignézni néhány olyan sajátosságot, amelyet ennél a társasági formánál fontos ismerni. Mit is jelent a beltag felelőssége? Kiléphet-e bármelyik tag a társaságból? Lehet-e ügyvezető a kültag?  

Olvasson tovább

Mit tehet a cég tagja, ha a cég által hozott döntést sérelmesnek tartja?

A gazdasági életben a cégek a törvényes keretek között szabadon működhetnek. Előfordulhat azonban, hogy a cég döntései nem felelnek meg a jogi előírásoknak vagy a társasági szerződésnek. Ilyen esetekben a társaság működésébe bele lehet avatkozni annak érdekében, hogy a cég működése törvényes legyen. Milyen esetekben lehet jogorvoslatot kérni a cég döntései ellen? Miként történik a cég döntéseinek felülvizsgálata?     

Olvasson tovább

Haladékot kaptak a cégek a kötelező törzstőke emelésre

Alig két hét volt hátra a március 15-i határidőig, amíg a 3 millió forint alatti törzstőkével rendelkező kft.-k kötelesek lettek volna megemelni a tőkéjüket. A héten azonban az Országgyűlés elfogadott egy törvénymódosítást. Így a cégek haladékot kaptak az új Polgári Törvénykönyvnek való megfelelésre. Mi az új határidő a kötelező törzstőke emelésre? Mely szervezetekre vonatkozik a haladék és melyekre nem?  

Olvasson tovább

Mit tegyünk a lakásunkba illetéktelenül bejelentkezett cégekkel?

Gyakori probléma, hogy a lakás megvásárlása után az új tulajdonos azzal szembesül, hogy az előző tulajdonostól egy vagy akár több céget is „örökölt”, amelynek székhelye a lakásba került bejelentésre. Az ilyen cégek címére érkező számtalan levél kellemetlenséget okoz. Ám, még az is előfordulhat, hogy az adóhatóság munkatársai kopognak be az új tulajdonoshoz a céget keresve. Mit tehetünk, ha az ingatlanba bejelentett cégek önként nem teszik át székhelyüket máshova? Mi a megoldás az illetéktelenül bejelentkezett cégekkel szemben?

Olvasson tovább
Betöltés

Jogi Tájékoztató Hírlevél

Nem jogászoknak, hanem Önnek érthetően, olvasmányosan!

  • Tudja mit tehet és mit nem?
  • Tudja mikor mi változik?
  • Nem érti a jogszabályokat?

A Megoldás létezik!

Kérje ingyenes Jogi Tájékoztató Hírlevelünket!

Név:*
E-mail:*
Elolvastam és elfogadom az adatkezelési tájékoztatót

Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda

Jogi tanácsadás, jogi képviselet, ügyvédi iroda, ügyvéd