Címke: hatóság
Hogyan lehetséges egy tartozás átvállalása?
Írta: Dr. Szabó Gergely | 2024. október 31. csütörtök | Polgári jog, Szerződés
A végkielégítés lényeges tudnivalói
Írta: Dr. Szabó Gergely | 2024. október 24. csütörtök | Munkajog
Az üzletrész öröklése
Írta: Dr. Szabó Gergely | 2024. október 17. csütörtök | Polgári jog, Társasági jog
Mi a perindítás előtti egyezségi kísérlet?
Írta: Dr. Szabó Gergely | 2024. október 8. kedd | Peres eljárások
Elektronikus kézbesítési cím – A cégünk e-mailben is kaphat hatósági határozatot?
készítette: Dr. Szabó Gergely | 2015. március 5. csütörtök | Társasági jog
A Cégtörvény tavaly óta kötelezővé tette, hogy a cégek a cégjegyzékben elektronikus kézbesítési címüket is feltüntessék. Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy az alapításkor, illetve első cégmódosításkor minden cég köteles elektronikus kézbesítési címet (e-mail címet) megjelölni. Ez a cégjegyzékben is megjelenik. Mire szolgál az elektronikus kézbesítési cím? Milyen cím jelölhető meg ilyenként? Miért van jelentősége?
Olvasson továbbLelepleződik a „Hatóság extra bevétel-generátora”?
készítette: Dr. Kocsis Ildikó | 2013. szeptember 22. vasárnap | Kintlévőség kezelés
Míg hazánkban a gazdasági élet szereplői évek óta az életben maradásért küzdenek, és bár egyes vélemények szerint a növekedés már elindult, rekord bevételekről a cégek ma még csak álmodozhatnak, addig a „Hatóságot” a realitás látszólag mit sem zavarja. Talán megszokhattuk már – vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy igyekszünk megszokni -, hogy kis hazánkban a „Hatóság” – és értek ez alatt minden olyan szervezetet, melyet nem kedvünk szerint választunk, legyen az jogi értelemben akár hatóság, akár egy kötelező, a vállalkozókra rákényszerített egyéb szervezet, tömörülés, mely bár jogi értelemben nem hatóság, mégis kötelező erővel bír a többség felett – nem szolgálatot teljesít, nem ő van a többségért, hanem a többség érte.
Nem állítom, hogy nincsenek kivételek, vagy egy-egy, a „Hatóságnál” dolgozó munkatárs nem szociálisan, az „Élni és élni hagyni” elve alapján igyekszik a rá kirótt feladatokat végrehajtani. Az azonban ma még megkérdőjelezhetetlen, hogy maga a „Hatóság” hozzáállásában igen nehéz felfedezni azt a nézőpontot, hogy ha ők – vagyis mi többségben lévők, a vállalkozók, a társadalom szorgosan termelő dolgozói – nem lennének, vagy nem szorgoskodnának, akkor ugyan kit is lehetne bármire is kötelezni? Kitől lehetne bármilyen jogcímen, bármennyi összeget beszedni? Ki biztosítaná, hogy a „Hatóságnak” munkája és feladatai legyenek? Ki biztosítaná, hogy a többség erejéből befolyó forintokkal fenntarthatóak legyenek a köz érdekeit szolgálni hivatott intézmények, szervezetek, ellátások?
Ha bekopog a munkaügyi ellenőr…
készítette: Dr. Kocsis Ildikó | 2013. augusztus 1. csütörtök | Munkajog
Minden vállalkozás életében előfordulhat, hogy működése során valamelyik hivatalos szerv részéről ellenőrzést kap. Nem árt előre felkészülni, hiszen így elkerülhetőek a későbbi, pénztárcát bizony nem kímélő meglepetések. De mi történik, ha munkaügyi ellenőr toppan be a cégünkhöz? Egyáltalán ki ellenőrizheti munkaügyeinket és mit tehet az ellenőrzés során?
Olvasson továbbMibe kerül a külföldi rendszám?
készítette: Dr. Kocsis Ildikó | 2012. április 12. csütörtök | Egyéb jogterület
Az elmúlt években az ország több útján találkozhattunk külföldi rendszámú autókkal. Az esetek nagy részében azonban nem a környékbeli ország lakói látogattak többször hazánkba, hanem magyarországi állampolgárok utaztak ilyen rendszámú járművekkel. Az elmúlt hetekben a külföldi rendszám használatának szigorításától volt hangos a sajtó. Felmerülhet a kérdés, hogy most mégis mikor használhatjuk Magyarország területén külföldi rendszámú autónkat?
Olvasson továbbSajnos nem található bejegyzés.
Jogi Tájékoztató Hírlevél
Nem jogászoknak, hanem Önnek érthetően, olvasmányosan!
- Tudja mit tehet és mit nem?
- Tudja mikor mi változik?
- Nem érti a jogszabályokat?
A Megoldás létezik!
Kérje ingyenes Jogi Tájékoztató Hírlevelünket!
Partner Blogunk
További érthető jogi tudnivalókat találhat partnerblogunknál, az ÉRTHETŐ JOG Blogban.
Mit tehetünk, ha nem akarunk örökölni? – Az örökség visszautasítása
Leltárhiány esetén ki fizeti a veszteséget? Követelhető a dolgozón?
Mire figyelj székhelyszolgáltatás esetén?
Nem biztos, hogy jó ötlet a betéti társaság, ha ezeket nem tudod
Miben segíthetünk?
Ügyvédi Irodánk tudástára
További jogi tudástár
Miről szeretne többet tudni?
Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda
Jogi tanácsadás, jogi képviselet, ügyvédi iroda, ügyvéd