Címke: jogszerű

Mikor jogszerűek az egymást követő határozott idejű munkaszerződések?

Határozott idejű munkaviszony esetén előfordulhat, hogy a munkáltatónak a munkaviszony letelte után is szüksége lenne a dolgozó munkájára. Ilyen esetben kézenfekvő a munkaszerződés meghosszabbítása vagy újabb határozott időre való ismételt szerződéskötés. Az egymást követő határozott idejű munkaszerződések azonban nem minden esetben jogszerűek. Milyen feltételekkel jogszerű a határozott idejű munkaszerződések sorozata?

Olvasson tovább

Levél vagy e-mail? Mikor melyik a biztonságos?

Az interneten szörfölve bukkantam egy országos hírportálon közölt cikkre, mely a postai levelek és távirat végnapjairól szólt. A cikk az e-mail és mobil eszközök használatának gyors növekedését, ugyanakkor a postai küldemények jelentős csökkenését járta körül. Valóban, ma már mindannyian érezhetjük, hogy a kommunikáció színtere egyre inkább az internet, e-mail, közösségi oldalak, mobil telefonok, sms-ek világa. De veszélyes lehet-e, ha az üzleti életben is ezeket a formákat választjuk a levél helyett? 

Olvasson tovább

Mire figyeljünk a cégalapítás után?

Új cégek nap, mint nap alakulnak. A cégalapításhoz szükséges dokumentumok az alapítást intéző ügyvédnél rendelkezésre állnak. Nem kell azon gondolkodni, hogy mit, hogyan kell kitölteni, elegendő csak az adatokat és néhány információt megadni. De vajon belegondolnak-e a céget alapítók, hogy a jövőben ezzel kapcsolatban teendőjük lesz?

Olvasson tovább

Hogyan kerülhetjük el a jövőben az adatvédelmi bírságokat?

Személyes adatokkal nap, mint nap találkozhatunk. A mai modern világban mindenféle ajánlatot kaphatunk az internetes postaládánkba. Vagy mi magunk adhatjuk meg nevünket és elérhetőségeinket egy-egy rendelésnél vagy akár egy honlapon való regisztrációnál. De vajon hogyan tárolhatják mások adatainkat vagy hogyan válunk mi magunk is adatkezelővé?

Olvasson tovább

A szerzők jogi védelme

Az internet korszakában élünk, ahol az információk, írások villám gyorsan terjednek a világhálón. Sokszor azt sem lehet tudni, hogy egy-egy írás milyen módon és hova kerül, ki és hol, milyen célból használja fel. Az internet nem jelenti automatikusan, hogy onnan bárki, bármit szabadon, saját céljaira használhatja fel. Hogy miért döntöttem úgy, hogy erről írok?
 Több mint 1000 cikkem, írásom  jelent meg eddig mind a nyomtatott sajtóban, mind az interneten. A napokban azonban fény derült arra, hogy van olyan internetes oldal, ami visszaélve szerzői jogaimmal, engedély nélkül használta fel egyik megjelent írásomat saját üzleti haszonszerzése érdekében. Az írók azonban a jog védelme alatt állnak. A szerzői jog védi az alkotókat. Hogyan?

Olvasson tovább
Betöltés

Jogi Tájékoztató Hírlevél

Nem jogászoknak, hanem Önnek érthetően, olvasmányosan!

  • Tudja mit tehet és mit nem?
  • Tudja mikor mi változik?
  • Nem érti a jogszabályokat?

A Megoldás létezik!

Kérje ingyenes Jogi Tájékoztató Hírlevelünket!

Név:*
E-mail cím:*
Elolvastam és elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót

Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda

Jogi tanácsadás, jogi képviselet, ügyvédi iroda, ügyvéd