Címke: vállalkozás

Melyek a vállalkozási szerződés legfontosabb tudnivalói?

A vállalkozási szerződés a hétköznapi életben az egyik leggyakrabban előforduló megállapodás. A legtöbb ember jó eséllyel maga is köt vállalkozási szerződést élete során. E körbe tartozik egyebek mellett a kivitelezési, az utazási, valamint valamennyi közszolgáltatási szerződés is. Sokaknak érdemes lehet közelebbről is megismerkedni a vállalkozási szerződésekre vonatkozó legfontosabb szabályokkal. Melyek a vállalkozási szerződés legfontosabb tudnivalói?

Olvasson tovább

Milyen esetben nem lehet visszaküldeni az interneten vásárolt terméket?

Mára széles körben ismert az a fogyasztóvédelmi szabály, hogy a fogyasztó a vállalkozástól interneten vásárolt árut az átvételtől számított 14 napon belül indokolás nélkül visszaküldheti. Ez azt jelenti, hogy elállhat a termék adásvételére vonatkozó szerződéstől. Azonban vannak olyan esetek, amikor a fogyasztó nem élhet a 14 napon belüli elállás jogával. Mikor nem lehet visszaküldeni az interneten vásárolt terméket?

Olvasson tovább

Az utazási szerződés fontos tudnivalói

A nyári szabadság idején különösen sokan vesznek részt olyan utazásokon, amelyhez utazási iroda segítségét veszik igénybe. Az utazás iroda által szervezett utazások alapvető dokumentuma az utazási szerződés. Melyek a legfontosabb tudnivalók, amelyekkel az utazási szerződés megkötése kapcsán érdemes az utasoknak tisztában lenniük?

Olvasson tovább

Vállalkozás vagy megbízás? Mi a különbség?

A szerződések világában a leggyakrabban használt szerződések közé tartozik a vállalkozási és a megbízási szerződés. Gyakoriságuk ellenére sokan nincsenek tisztában e két szerződéstípus különbözőségével. A vállalkozás és a megbízás közötti eltérésekből adódóan egyáltalán nem mindegy, hogy milyen esetben kötik meg a felek egyik vagy másik szerződést. Vállalkozás vagy megbízás? Melyek az alapvető különbségek a vállalkozás és megbízás között?

Olvasson tovább

Az egyéni vállalkozás alapvető tudnivalói

Egy magánszemély a saját neve alatt többféle módon folytathat gazdasági tevékenységet. A magánszemélyek vállalkozási tevékenységének egyik legelterjedtebb formája az egyéni vállalkozás. Az egyéni vállalkozás a társas vállalkozásokhoz képest egy egyszerűbb működési formát jelent, de ebben az esetben is érdemes tisztában lenni e vállalkozási formára vonatkozó alapvető szabályokkal. Ki és hogyan lehet egyéni vállalkozó? Milyen az egyéni vállalkozó felelőssége?

Olvasson tovább
Betöltés

Jogi Tájékoztató Hírlevél

Nem jogászoknak, hanem Önnek érthetően, olvasmányosan!

  • Tudja mit tehet és mit nem?
  • Tudja mikor mi változik?
  • Nem érti a jogszabályokat?

A Megoldás létezik!

Kérje ingyenes Jogi Tájékoztató Hírlevelünket!

Név:*
E-mail cím:*
Elolvastam és elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót

Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda

Jogi tanácsadás, jogi képviselet, ügyvédi iroda, ügyvéd